Среда, 26.06.2019, 04:44

Ekonomiška krosnis

Ši krosnis apšildo 140 m2. Ją pakanka pakurti kartą per dvi paras, kai lauke 30 laipsnių šalčio ir patalpoje palaikyti temperatūrą 18-20 laipsnių šilumos.

Dūmas eina dūmtakiais, susidedančiais iš žiedų, apeina aplink akumuliatorių, padarytą iš šilumą akumuliuojančių medžiagų. Akumuliatorius laiko šilumą iki trijų dienų, todėl nereikia kurenti du kartus per parą kaip paprastai.

Konvektoriuje nuo įšilusios krosnies sienos susidaro trauka ir per groteles apačioje įeina oras. Į antrą aukštą įšilęs oras įeina per groteles grindyse. Pirmame ir antrame aukšte susidaro skirtingas oro spaudimas, todėl svarbu, kad oras iš antro aukšto grįžtų į pirmą. Mūsų atveju, tai atvira laiptų anga.

Iš pakuros išėjęs keturiais kanalais dūmas grįžta atgal į pakurą ir vėl sudega. Dūmas naudojamas kaip papildomas kuras. Be to, krosnies dūmtakiai ir kaminas mažiau apsineša suodžiais, pakanka valyti kartą per septynis metus.

Po pakuros durelėmis yra grotelės, per kurias įeina oras, reikalingas dūmo sudegimui. Grotelėmis reguliuojamas oro padavimas tam, kad būtų pasirinktas malkų rusenimo režimas krosnyje.

  Horizontalusis įėjimas į kaminą valomas čia. Kitos dūmtakių valymo durelės yra prie sienos.

Sklendės rankenėlė

Čia yra dangtelis, kurį nuėmus galima būtų suremontuoti sklendę.

Dekoro detalės
  Dekoratyvinė vario apdaila ant pakuros durelių nenusitrina ir laiko temperatūrą.
 
Krosnis panaši į ugnį.
 
Dekoras, kuris nesikartoja. Tokio niekur nėra, kadangi patys sugalvojome.
 
Užkursiu krosnį. Štai... veikia.
Paieška
My Great Web page